Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00

Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hakkında

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, akademik başarının yanında kişisel eğitiminin de önemli olduğuna inanmakta ve bu paralelde eğitim öğretim sağlamaktadır. Sağlık meslek lisesi seviyesinde, üniversite yerleştirme sıralamasında başarısını defalarca kez kanıtlamış olan bu kurum, öğrencilerin sağlık alanında geleceğe emin adımlarla, alanında uzman kişiler olarak ilerlemesini sağlamaktadır.
Öğrenciler, akademik alandaki başarılarını, kültürel, sosyal ve spor alanlarında da göstermektedirler. Uzman eğitim kadrosu tarafından her daim, her alanda desteklenen öğrenciler, Atatürk’ün izinde, özgüvenli, çağdaş ve mutlu bireyler olma yolunda ilerlemektedirler. Ezberci sistemden uzak bir eğitim anlayışı benimseyen Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, öğrencilerine hafta sonları etütler düzenlemektedirler. Konu tarama testleri ve seviye tespit sınavlarıyla öğrencinin zorlandığı veya eksik konularını saptayarak konu tekrarı yapmaları ve etüt öğretmenlerine danışmaları sağlanmaktadır. Aynı zamanda son sınıf öğrencilerine anlaşmalı hastanelerde staj imkanı sağlanmaktadır. Bu bağlamda öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökebilmekte ve meslek hayatına hazır hale gelmektedir.
Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Hemşirelik ve Hemşirelik Yardımcılığı bölümlerini barındırmaktadır. Lise eğitim – öğretimi sonunda 2 yıllık ön lisansa yerleşmek isteyen öğrencilere Diyaliz, Elektronörofizyoloji, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Evde Hasta Bakımı, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Laboratuvar Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Yaşlı Bakımı ve Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama gibi bölümlerde uzmanlaşma imkanı sağlanmaktadır. 4 yıllık lisans bölümlerinde ise Hemşirelik, Fizyoterapi, Sosyal Hizmet, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Yönetimi, Ebelik, Çocuk Gelişimi, Afet Yönetimi, Odyoloji, İş Sağlığı, Ergoterapi, Dil ve Konuşma Terapisi ve Gerantoloji gibi alanlar mevcuttur.
Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, yabancı dil eğitimine de oldukça önem vermektedir. İngilizce dil eğitiminin dışında seçmeli yabancı dil seçenekleri mevcuttur. Geziler düzenleyerek ve öğrencileri sosyal aktivitelere teşvik ederek, öğrencinin moral ve motivasyonun her zaman yüksek olması sağlanmaktadır. Psikolojik danışmanlar ve rehber öğretmenlerle, öğrencinin kişisel ve ruhsal durumları belirli aralıklarla takip edilmekte ve geleceğe mutlu bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi İletişim Bilgileri

Kavacık Subayevleri Mahallesi, Üsküdar Sokak, No:12, Keçiören / Ankara

POPÜLER...